odbiór mieszkania

Odbiór ścian i podłogi Podczas odbioru mieszkania powinniśmy dokładnie pomierzyć wszystkie pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy odbieramy lokal w stanie surowym czy też wykonany został pod klucz, mieszkanie czy dom musi mieć dokładnie taką powierzchnię, jaka została wpisana w umowie. Należy także dokładnie obejrzeć ściany. Muszą być bezwzględnie proste. Tynk powinien być pozbawiony jakichkolwiek nierówności lub pęcherzy. Można ostukać tynk w celu sprawdzenia, czy nie odchodzi od ścian. Jeśli zauważymy zarysowania na tynku w miejscu połączenia ścian oznacza to, że nieodpowiednio połączone zostały ściana nośna z działową. Częstą wadą jest nierówne położenie tynku. Z zasady jest grubszy w narożnikach i na styku ścian i sufitu. Podłoga musi być bezwzględnie równa i pozioma. Zarówno w pokojach jak i w kuchni powinna być szczelina przy ścianie, pozwalająca podłodze "pracować". Najczęściej więcej wylewki znajduje się tuż przy ścianach i w narożnikach. Może to później utrudniać prawidłowe położenie wykładziny lub parkietu.

Ekipy remontowe są niechlujne Wszyscy dobrzy budowlańcy już dawno opuścili granice Polski. Są cenieni za granicą, w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Danii. Tam dostają godziwa zapłatę za swoje umiejętności i zapewne nieprędko wrócą do ojczystego kraju. Nam tutaj pozostali najczęściej tacy, którzy poza Polską nie są mile widziani, bo są mistrzami... fuszerek. Musimy o tym pamiętać, kiedy będziemy korzystać z usług ekip remontowych. Te bowiem często są niechlujne i podczas remontów ub podczas prac wykończeniowych w nowym mieszkaniu popełniają wiele błędów. Niekiedy takie błędy budowlane kosztują nas masę pieniędzy i zdrowia psychicznego. Dlatego też musimy bacznie zwracać uwagę na wszystkie drobiazgi wtedy, gdy następuje odbiór mieszkania od takiej ekipy „fachowców”. Nie powinniśmy płacić jej dopóki nie będziemy zadowoleni z efektów ich pracy. Jeśli znajdziemy usterki, to muszą być one natychmiast naprawione. Jeśli bowiem najpierw zapłacimy, to później... poprawek się już niestety nie doprosimy.

Pierwszym z typów jest typ regularny , pionowy. W tym wariancie drzewko posiada prosty pień o grubej podstawie. Konary regularne zwężają się ku wierzchołkowi. Do tego rodzaju formowania idealnie nadają się sosny , jodły , jałowce oraz klony. Innym typem Bonsai jest typ nieregularny , pionowy. Ta forma jest prawdopodobnie najbardziej popularna. Pień jest nieregularny z wygięciami , które są na przemian ległe. Odpowiednimi gatunkami do tego typu są sosny , jałowce oraz wszystkie drzewa liściaste. Innym typem jest typ pochylony. W tym wariancie pień jest pochylony na prawą albo lewą stronę. Do tego typu formowanie idealnie pasują azalie oraz sosny. Uformować roślinkę możemy w sposób kaskadowy i pół kaskadowy. Charakterystyczną i łatwo rozpoznawalną cechą jest w tym wypadku pień pochylony w dół. Najbardziej odpowiednie dla tego wariantu do uprawy są sosny , jałowce , azalie oraz bluszcze. Warto spróbować każdego z wyżej wymienionych typów ponieważ wtedy poznamy pełnię możliwości sztuki Bonsai.