Bogactwa naturalne - Ludzkie tragedie

Bezrobocie Wiele jest argumentów, wiele jest także rodzajów broni. Konflikty zbrojne zawsze zaczynały się od tego, ze ktoś miał chrapkę na bogactwa naturalne. Tych jednak można używać nie tylko do wzniecania wojennej pożogi, ale jako siły argumentów. Bogactwa naturalne to najpotężniejsza broń ze wszystkich znanych człowieczkowi.Tak jest chociażby w przypadku Rosji, Kuwejtu czy Arabii Saudyjskiej. Jeśli ktokolwiek odważyłby się napaść na którykolwiek z tych krajów to od razu musi być przygotowany na to, że straci na tym cały świat. A świat tracić nie będzie chciał. Kuwejtowi w wojnie z Irakiem pomagały największe mocarstwa świata. I bynajmniej nie chodziło tutaj o ideę równości i pokoju, ale o bogate złoża ropy naftowej, jakimi Kuwejt dysponował. Ropa naftowa oznacza paliwo do samochodów, samolotów. Tutaj nie można pozwolić sobie na stratę źródła tryskającego tak ważnym surowcem. To waśnie dlatego kraje bogate w surowce naturalne mogą się czuć niezagrożone i to one mogą dyktować warunki innym narodom.

Kradzież to nie tylko jawne zagarnięcie czyichś dóbr, czyli wejście do niego do domu i wyciągnięcie ręki, po coś, co nie jest nasze. Kraść można w bardziej wyrafinowany sposób. Mafie wiedzą jak narazić skarb państwa na duże pieniądze. Zwykliśmy uznawać za kradzież złapanie za rękę sprawcy, który sobie to i owo przywłaszczał. Nie mamy nawet pojęcia, co można wymyślić i upozorować, by zyskać pieniądze. Ludzie ubezpieczają domy i samochody, które potem podpalają, orzekają w sądzie nieprawdę. Okradanie skarbu państwa jest wielkim przestępstwem, ale nie wszyscy tak na to patrzą. Czasami litera prawa stoi obok i nic nie można niektórym nieuczciwym zrobić. Ostatnimi często przytrafiającymi kradzieżami są kłamstwa jakie mówi deweloper i właściciel nowo powstałych mieszkań ludziom, który je nabyli. Czytajmy czasami po dziesięć razy intratne propozycje dla nas i bliskich, starajmy się uważać na wszelkie oszustwa, jaki na nas każdego dnia za każdym rogiem czyhają.

Tunel wzmocniony był drewnem, bo miejsce, na którym był postawiony bank, miało gleby piaszczyste. Drewno było potrzebne tez po to, żeby do tunelu nie przeciekała woda i żeby się nie zawalił pod ciężarem ziemi. Wykonanie takiego tunelu to ciężka praca. Był nawet system wentylacyjny. Koniec tunelu wieńczył szyb. Wychodziło się na powierzchnię. A tam, niespodzianka. Nikt nie wiedział, jak udało się złodziejom obiektywy kamer skierowanych wprost na nich. Nie jest zbytnia zagadką, jak udało się złodziejom ominąć kamery. Wychodząc z tunelu, zakryli się i widok drewniana podporą użytą do wzmocnienia tunelu. Złodzieje mogli przemieszczać się miedzy tymi deseczkami. Samo pomieszczenie pomagało im się ukryć, sprzęty ustawione w skarbcu zagradzały widok kamerom. Zostaje pytanie, jak i\ominęli laserowy system alarmowy.

Tagi: zwierzęta, świat, pieniądze | Struktura strony