Częste ataki - Ludzkie tragedie

Bezrobocie Rekiny nie polują tylko na kapiących się ludzi. Rekiny muszą coś jeść na co dzień. Jakie są szanse na spotkanie z rekinem? Przede wszystkim nie spotkamy rekina w rzece. Powstało wiele mitów dotyczących ataków rekina. Rekin na przykład może zaatakować także nie na otwartym morzu. Generalnie nikt się nie obawia ataku rekina na plaży w Indiach. Jednak zdarza się to tam stosunkowo często. Rekiny potrafią przypłynąć nawet na naprawdę płytkie wody. Według statystyk połowa ataków rekina zdarza się tuz przy brzegu. Większość ofiar to surferzy i kąpiące się osoby. Na plaży można się opalać. Wstrząs termiczny grozi nam, kiedy długo się opalamy, a później nagle zostajemy wrzuceni do wody. Bardziej zagraża dzieciom niż osobom dorosłym. Jednak statystyki tez mówią, ze na ponad trzydzieści milionów kąpiących się tylko jedna osoba rocznie pada ofiarą rekina.

2 lipca 1947 roku w stanie Nowy Meksyk doszło do wypadku niezidentyfikowanego obiektu latającego. Pierwsze na pustyni pojawiło się wojsko, które zagrodziło teren i zabrało wrak do bazy sił powietrznych w Dayton. Zdarzenie to miało miejsce na farmie Wiliama Bazela. Zanim ta sprawa została utajniona, mężczyzna ujawnił wszystkie informacje prasie. Właśnie tak proceder z Roswell trafił do opinii publicznej i zaczęły się dyskusje na temat prawdziwości tego zdarzenia. Pojawiła się masa zdjęć z rzekomej autopsji przeprowadzonej na Kosmitach. Rząd Stanów Zjednoczonych chcąc ukryć całą sprawę na konferencji prasowej podał, że rozbił się balon meteorologiczny, a inne spekulacje mijają się z prawdą. Według przypuszczeń ufologów wypadek statku kosmicznego miał naprawdę miejsce, a ciała jego pasażerów zostały dokładnie przebadane. Dużo mówi się o tak zwanej strefie 51- bazie wojskowej na pustyni Nevada. Właśnie tam według niektórych znajdują się pojazdy i ciała Obcych. Dziś do Roswell przyjeżdża mnóstwo turystów chcąc zobaczyć muzeum poświęcone wydarzeniom z ponad sześćdziesięciu lat. Bliskie spotkania trzeciego stopnia to rewelacyjny film amerykańskiego reżysera i producenta filmowego Stevena Spielberga. Któż z nas nie pamięta bohatera filmu, zwykłego elektryka, który odkrywa niesamowity statek kosmiczny. Bliskie spotkania trzeciego stopnia jest filmem w wielu kręgach dziś już kultowym, przez niektórych krytyków uznawanym za jeden z najlepszych filmów amerykańskiego twórcy i jeden z najlepszych filmów w historii kina. Z pewnością film ten w znaczący sposób zmienił bieg rzeczy w światowym kinie spod znaku fantastyki naukowej i przygody. Aby przekonać się o wartości filmu, trzeba go po prostu obejrzeć.

Kiedy zapisujemy się do drużyny harcerskiej powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż przed nami stało będzie wiele różnego rodzaju wyzwań. Przede wszystkim powinniśmy zatroszczyć się o to, by zdobyć kilka sprawności, którymi każdy harcerz powinien móc się pochwalić. Jeśli wydaje wam się, że nie macie żadnych specjalnych umiejętności, to nie ma się czego obawiać, bowiem jest wiele dziedzin, w których takową sprawność możecie zdobyć. Jeśli chodzi o takie sprawności to na myśl od razu przychodzą mi nieco bardziej artystyczne umiejętności, bowiem harcerz może zdobyć sprawność dzięki swym umiejętnościom gry na gitarze czy też zdolnościom wokalnym. Niemniej jednak nie tylko muzycy będą mogli pochwalić się sprawnościami, bowiem zdobyć można je również dzięki orientacji w terenie, zamiłowaniu do przyrody, umiejętnościom sportowym czy też wszelkim innym zdolnościom, jakie wykazujemy chociażby w kuchni czy na pływalni. Nie ulega jednak wątpliwości, iż zdobywanie różnych sprawności powinno być dla nas wyzwaniem i zabawą.

Tagi: tragedia, przemoc, atak | Struktura strony