Earle Nelson

Bezrobocie Earle Nelson był wychowywany przez ciotkę. Ojca nie znał, a matka zmarła w wyniku choroby wenerycznej. Od dzieciństwa wykazywał niedorozwinięci umysłowe, jego ulubionymi zajęciami były: chodzenie na rękach, chowanie się w piwnicy i podnoszenie krzeseł zębami. Gdy miał 10 lat został poważnie potrącony przez tramwaj konny. Od tamtej pory cierpiał na okropne bóle głowy. Pierwszą zbrodnię popełnił w 1918 roku w piwnicy na małej dziewczynce. Został zamknięty w zakładzie psychiatrycznym, z którego ciągle uciekał. Działał zawsze w podobny sposób, najpierw okrutnie zabijał, a później gwałcił zwłoki kobiet bądź dziewcząt. Nazwano go 'Mrocznym dusicielem'. Przeważnie odnajdywano zmasakrowane ciała, a Nelson zabierał biżuterię swoich ofiar, którą później sprzedawał. W ten sposób policja wpadła na jego trop. Nelson wykazywał wielkie zainteresowanie sektą religijną. Policja złapała go na szosie pod Wakopa. W 1928 roku uznano go winnym popełnionych zbrodni i powieszono.

Przestępczość niestety nie maleje, a wręcz przeciwnie. Jesteśmy stale narażeni na niebezpieczeństwo pojawienia się jakiegoś złodzieja w naszym otoczeniu. Trzeba szczególnie uważać, gdy mamy do czynienia z tłumem ludzi, wtedy bardzo łatwo kogoś okraść i mamy zerowe szanse, że złodzieja złapiemy. Bardzo często zdarzają się kradzieże w środkach komunikacji miejskiej. Wiele osób opowiada, że zostały okradzione w tramwaju. W tramwajach mamy już nawet specjalne tabliczki z napisami i obrazkami, które informują w jaki sposób powinniśmy się zachowywać. Mężczyźni pod żadnym pozorem nie powinni wkładać portfela i dokumentów do tylnej kieszeni swoich spodni. Jest to wygodne, ale kusi złodziei i możemy mieć pewność, że nawet nie poczujemy, gdy ktoś nam portfel wyciągnie. Kobiety nie powinny trzymać torebki zawieszonej na ramieniu, łatwo jest rozsunąć zamek i wyciągnąć portfel, najlepiej ją ściągnąć i trzymać blisko siebie z przodu, wtedy będziemy mieć nad naszym portfelem kontrolę.

Czasem wydaje się ze jedynym wyjściem z danej sytuacji jest jedynie śmierć. Postanawiają wiec popełnić samobójstwo. Samobójstwo jest to zamach na własne życie spowodowane zwykle załamaniem psychicznym, nienawiścią i brakiem perspektyw oraz lepszej przyszłości, kłopoty finansowe, z rodziną, złe stosunki z ukochana osobą lub problemy w pracy. Samobójca czuje się osamotniony, zostawiony sam ze swoim problemem, czuje się niepotrzebny, niewart ościowy, bezużyteczny. Życie traci dla niego sens i jakąkolwiek wartość, jest ono jedynie niekończącym się koszmarem, który trwa już dłuższy czas. Samobójcy zwykle chorują na choroby psychiczne lub mają zaburzenia psychiczne. Mają depresję, ukryte leki, nerwice. Samobójstwo jest zwykle dokładnie przeplanowane, wszystko zapięte na ostatni guzik. Samobójcy nie czuja strachu, czują jedynie jak najszybsze pragnienie odejścia z tego bezsensownego dla nich świata, pożegnanie się z problemami i zakończenie ludzkiej egzystencji. Zapominają jednak, ze momentem ich odejścia, sprawią ból swojej rodzinie, znajomym i przyjaciołom. Czy warto kończyć to, co mamy najcenniejszego?

Tagi: złodziej, policja, piwnica | Struktura strony