Fritz

Bezrobocie Fritz w dzieciństwie bawił się lalkami i zachowywał bardziej jak dziewczynka niż chłopiec. Ojciec za wszelka cenę chciał z niego zrobic mężczyznę, ale każda próba kończyła się fiaskiem. Haarmann był nieudolny i leniwy. Zajmował się drobną przestępczością i demoralizacją nieletnich chłopców. Prawdopodobnie był homoseksualistą. Zbrodnie popełniał właśnie na małoletnich chłopcach, którym proponował nocleg i pomoc w obcym mieście. Pierwszą ofiarą Fritza był 17-letni Friedel Rothe, jego głowę zawiniętą w gazetę, policjanci znaleźli na piecu w domu Haarmanna. Trafił na krótko do więzienia i później przeprowadził się do Hanoweru, gdzie poznał homoseksualistę, Hansa Gransa. Obaj spotykali się w kawiarni, gdzie planowali kolejne zabójstwa na młodych chłopcach w wieku 13 - 20 lat. Taktykę mieli zawsze taką samą, najpierw proponowali pomoc, a później zwabiali do domu i bestialsko mordowali. Haartmann zeznawał, iż osobiście przegryzał gardła swoim ofiarom. Zabili ok. 50 chłopców. Haartmann z przyjemnościa opisywał popełnione zbrodnie, które wynikały z jego perwersyjnych skłonności.

Zazwyczaj porwania oglądamy w filmach sensacyjnych. Jest to nam bardzo obce i dlatego, jakoś się tym nie przejmujemy, w końcu to tylko filmy. Ale porwania zdarzają się naprawdę, słyszymy o tym nawet w codziennych wiadomościach, chociaż nie zwracamy na to uwagi. Mogą to być duże tragiczne porwania samolotów przez terrorystów, fanatycznych wyznawców Allacha, ale mogą to być także mniejsze, ale równie dramatyczne porwania. Wiele młodych i ładnych dziewcząt jest narażona na porwania, zwłaszcza, jeśli dają się nabrać na niezwykle atrakcyjne oferty pracy za granicą. Porwania zdarzają się w Hiszpanii, w Anglii i w wielu innych krajach. Są także porwania dzieci, dla okupu, ale niekoniecznie. Są grupy pedofilskie, które dzieci porywają, żeby je wykorzystywać i kręcić filmy pornograficzne. W krajach azjatyckich porywa się ludzi, którzy zagrażają władzy. Terroryści porywają naukowców, dziennikarzy, by wymóc pewne decyzje polityczne. Niestety, porwania to w dzisiejszym świecie smutna i tragiczna codzienność.

Miłość to piękne uczucie, jednak, kiedy zmienia się w obsesję, staje się niebezpieczna i groźna. Każdy z nas kiedyś kochał mocno i prawdziwe, wie, co to znaczy poświęcenie, zaufanie i bezgranicza tęsknota. Z czasem jednak miłość może przerodzić się w obsesję na punkcie danej osoby. Staje się ona dla nas całym naszym światem, chcemy z ni ą przebywać jak najdłużej i jak najwięcej czasu, najchętniej gdyby cały wolny czas poświęcała wyłącznie nam, jesteśmy zazdrośni o każdą sekundę spędzono osobno, o każdego przyjaciela, wymyślamy chore scenariusze zdrad. Nasza miłość staje się nie do zniesienia. Dusi drugą osobę, nie ma żadnej wolności, ma nas dosyć a jej uczucie do nas po prostu wygasło. Kończy to, co jest dla Ciebie dziś najważniejsze. Nie możesz do siebie dopuścić tej informacji, nie przyjmujesz jej i uważasz za głupi żart. Ona jednak nie żartowała. Tęsknota cie zabija, musisz się z nią spotkać, przeprosić. Nie odpowiada na sms, nie odbiera telefonów, wiesz, że spotyka się z kimś innym. Twoja miłość jednak nie słabnie. Nie możesz bez niej żyć, nie możesz w ogóle żyć. Postanawiasz popełnić samobójstwo

Tagi: miłość, pomoc, dzieci | Struktura strony