Jestem gejem

Bezrobocie Świadomość, ze jest się innej orientacji seksualnej niż większość rówieśników jest zaskoczeniem i powoduje pewne objawy. Nie miałeś dziewczyny, nie odczuwałeś potrzeby jej posiadania, żadna jakoś Cię nie pociągała, nie inspirowała i nie fascynowała. Czułeś się w pewien sposób odosobniony, inny. Myślałeś, ze w miarę upływu czasu to się zmieni, ze dorośniesz i znajdziesz ukochaną, jednak lata mijały a ty nadal byłeś sam. Po pewnym czasie zauważyłeś niepokojące objawy. Podobali się Ci się mężczyźni, chciałeś z nimi przebywać jak najwięcej czasu, fascynowali Cię, myślałeś o nich nie tylko jak o kolegach. Twoje przemyślenia mówiły same za siebie. Jesteś inny niż wszyscy swoi koledzy, którzy mają dziewczyny i dziewczynami się interesują. Ty interesowałeś się wyłącznie mężczyznami, odczuwałeś dziwne uczucia i emocje, kiedy z nimi przebywałeś. Po pewnym czasie uświadomiłeś sobie jedno: jesteś gejem i kochasz wyłącznie mężczyzn. Boisz się o tym komukolwiek powiedzieć, bo wiesz jak reaguje na to społeczeństwo. Po pewnym czasie jednak Twoi rodzice i znajomi coś podejrzewają ich ciągłe pytania o Twoje Zycie osobiste męczą Cię. Musisz im wszystko powiedzieć.

Twoi koledzy mieli już dawni dziewczyny, zakochiwali się i byli szczęśliwi. Tobie żadna się nie podobała i nie widziałeś potrzeby związania się z nią. Dawniej słyszeliśmy tylko o homoseksualistach, nie mieliśmy pojęcia skąd się wzięli, co to za problem. Nie myśleliśmy o nich, jako o naszym przyszłym środowisku. Kiedy człowiek dorasta i przechodzi okres dojrzewania przebywa fascynację odmienną płcią, zaczyna się nią interesować, zakochiwać i z nią przebywać. Ty jednak nie zauważyłeś tego pociągu. Nie czułeś nic do dziewczyn, traktowałeś je jedynie, jako swoje koleżanki a nie, jako swoje potencjalne partnerki. Twoi koledzy mieli już swoje dziewczyny, widziałeś jak się zachowują i jak sa w sobie zakochani. TY jednak nadal nie miałeś dziewczyny i jakoś mieć nie chciałeś. Było Ci dobrze tak jak jest teraz. Byłeś samotny i liczyłeś, ze to zmieni się z czasem, ze dorośniesz i odczujesz potrzebę posiadania dziewczyny i bycia kochanym. Uczucie jednak się nie zdarzało. Coraz częściej Twoi rodzice i znajomi dopytywali o to, kiedy będziesz miał kogoś na stałe. Lata mijały, sytuacja się nie zmieniała. Zacząłeś jednak dostrzegać pewne niepokojące sygnały.

Najgorsze jest powiedzenie najbliższym prawdy, której oni nigdy się nie spodziewali. Będą zszokowani i zaskoczeni. Nie każdy gej czy lesbijka mówi komukolwiek o swojej orientacji seksualnej. Jest to dla niektórych wstydliwe, inni musza się z tym oswoić, przyzwyczaić i przemyśleć. Inni są mocniejsi psychicznie, wiedzą, co czują i ich szczęście liczy się dla nich najbardziej, dlatego decydują się o tym poinformować rodzinę. Masz dość ciągłych pytań, kiedy się w końcu ustatkujesz, znajdziesz dziewczynę i założysz rodzinę. Masz dość słuchania, kto w końcu się ożenił, kto jak, z kim wygląda i że oni także by chcieli zostać już dziadkami. Prawda gryzie Cię od środka. Boisz się jednak w jakiś sposób poinformować o całym fakcie rodzinę, która jest tradycyjna i wychowana w wierze. Wiesz, jaka będzie ich reakcja. Uznają to za głupi żart, albo zapragną to wyleczyć. Nie mogą zrozumieć, że to nie choroba, ale stan psychiczny, coś, czego nie da się w żaden sposób zmienić. Często nie odzywają się do Ciebie, czujesz, ze traktują Cię jak obcego i dziwaka. Niejednokrotnie nawet wyrzekają się kiego syna.

Tagi: facet, gej, kobieta | Struktura strony