Zzz

Trudne pytania Teraz. Jak się uczysz? Klasówka, znowu kucie, cały dzień i noc, by kolejnego dnia się wykazać na sprawdzianie. Napisaliśmy, mamy z głowy, możemy już się zrelaksować i zapomnieć o tym, co pisaliśmy.I tu jest błąd! Jak to zapomnieć? To po co się uczyć skoro zapominamy, to zupełnie bez sensu. Niestety większość uczniów tak robi. Po sprawdzianie dany materiał może już nieistnień. Prawie go wyrzucamy, jak niepotrzebną kartkę papieru, zostają nam tylko jakieś marne skrawki, które nie wyrwały się z całością. Nie lubimy tak się uczyć, trudno to ukryć. Najgorsze jest to zakuwanie przed sprawdzianem. Uczymy się pojęć, wykresów, dat, postaci, zjawisk. Część zapamiętujemy, część nie. I co tu poradzić na to? Traktujemy to jako kolejny bieg wydarzeń, jakbyśmy nic nie mogli na to poradzić A możemy! Możemy wszystko, tylko musimy pomyśleć i wprowadzić w czyn. O co chodzi? Tradycyjna nauka może nie być taka zła jeśli po pierwsze: najpierw się nauczymy, a potem co jakiś czas będziemy powtarzać, a po drugie: jeśli udoskonalimy nasz system o techniki szybkiej nauki. Proste? Proste!

Zeszyty także zaliczamy do pomocy naukowych. Są one bardzo ważne i przydatne dla dzieci, młodzieży, studentów, a także dla dorosłych. Są one bardzo potrzebne w każdych instytucjach pedagogicznych, w której nas nauczyciele uczą. W tych zeszytach zapisujemy bardzo ważne informacje, które powinniśmy wiedzieć i znać na pamięć. Zeszyty są dostępne w kratkę, jak i w linie. Zeszyty są dostępne jako szesnasto kartkowe, trzydziesto dwu kartkowe, sześćdziesięciu kartkowe, a także o innej zawartości. Na okładce każdego zeszytu są inne rysunki. A także na niektórych okładkach jest przypisany zeszyt do danego przedmiotu. Spotykamy w sklepach zarówno w miękkiej okładce, jak i w twardej okładce. Takie zeszyty nie należą do najdroższych. W niektórych sklepach są zeszyty tańsze, a w niektórych sklepach są droższe. To już zależy jak dany sklep sobie ustawi cenę. Ale takie zeszyty są bardzo przydatne każdemu uczniowi. Niezależnie od tego czy to jest osoba młodsza, czy jest to osoba starsza. Ale na naukę nie jest nigdy za późno.

Na każdym podręczniku na kładce jest podpisana książka z jakiego przedmiotu jest, jakiego wydawnictwa jest, a także jakiego autora jest i w którym roku została wydana. Takie podręczniki nie są wcale drogie. Nie tylko podręczniki można kupować w księgarni, ale także podręczniki można kosztować na różnych kiermaszach szkolnych. I jest o wiele taniej niż w księgarni.