Technika skojarzeń

Trudne pytania Szybka nauka, co to ma być? Jakieś techniki skojarzeń, cuda różne, tego w szkole nie uczą. Czy to na pewno dobre. Przekonaj się sam. Ukształtujesz swoje zdanie na ten temat, czy to się opłaca, czy jest wydajne, i czy coś takiego Ci odpowiada. Techniki skojarzeń to nic innego jak próba odskoczni od szarej, nudnej często nauki. Czym to się je?- zapytasz. Chodzi o to, żeby sobie to, czego masz się nauczyć z czymś skojarzyć, złączyć z tym, co już znasz. Możesz ułożyć historyjkę, możesz stworzyć obrazek. Jak? Masz to, czego chcesz się nauczyć. Teraz musisz to sobie przyswoić, nie koniecznie w taki prosty, zwykły sposób. Pobaw się, powymyślaj różne obiekty i złącz je. Tylko jest jeden warunek, im bardziej to wszystko będzie nieprawdopodobne, wyolbrzymione, podkoloryzowane tym lepiej. Twoja podświadomość bez problemu wchłonie te obrazki. Pobaw się, zobaczysz, że nauka może stać się zabawą, przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem. Inaczej też można, są ludzie, którzy na to już wpadli. Wykorzystaj ich wiedzę, pomysł, a na pewno nie będziesz żałować. Warto!

Ćwiczenia także należą do pomocy naukowych. Ale z ćwiczeń nie dowiemy się interesujących nas wiadomości. Ćwiczenie to inaczej się na tą pomoc naukową mówi zeszyt ćwiczeń. W tym zeszycie ćwiczeń rozwiązujemy różne zadanie, które zleci nam nauczyciel. Z niego także możemy się wiele nauczyć, jak będziemy się przykładać do nauki. Bo nauka nam wiele daje. A ćwiczenia dają nam wiele. Bo cały czas ćwiczenie daje nam pewną wiedzę. Z nich bardzo wiele wiedzy dowiedzieć. Z tych ćwiczeń możemy rozwiązywać różne zadania, różne zagadnienia. A jeśli chodzi o koszt i cenę ćwiczenia to są różne. Ćwiczenia mają inne różne ilości strony. Ale tak około pięćdziesięciu stron. Ćwiczenia nie są drogie. Kosztują ćwiczenia około dwadzieścia złotych za sztukę. Takie ćwiczenia mają różne kolory. Ćwiczenia są z różnych przedmiotów. W każdej księgarni jest spotykane dane ćwiczenie. Trzeba jednak pamiętać, że każdy uczeń powinien mieć jedno ćwiczenie na jedną osobę. I jest to bardzo ważny element w szkole, a także poza szkołą.

Kupiony podręcznik w księgarni pachnie świeżością, a także papierem. Są podręczniki z różnych przedmiotów. A mianowicie między innymi z matematyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, języka obcego, fizyki, chemii, geografii, biologii, a także innych przedmiotów są podręczniki.