panele grzewcze na podczerwień

Dom i mieszkanie Podłoga po założeniu musi kilkanaście godzin stać nieruszana, ponieważ jedynie dzięki temu będziemy w stanie zapewnić okres, aby klej zmienił swoją strukturę i stał się bardzo mocnym łącznikiem pomiędzy podłogą terakotową a posadzką. Po wyschnięciu kleju będziemy w stanie wejść na podłogę i zobaczyć efekt naszej pracy, które w tej fazie nie będzie z pewnością zbyt zadowalający. Zdołamy zauważyć, że niektóre klapki są zbyt szeroko poukładane, a więc będziemy musieli zacząć korekty. Wszelkie nierówności i niedoskonałości uda nam się zlikwidować poprzez nakładanie szpachli stolarskiej, następnie jednak będziemy zmuszeni do szlifowania całej powierzchni aby zlikwidować wszelkie nierówności i różnice poziomów, co znacznie polepszy efekt wizualny. Następnie będziemy musieli przygotować podłogę do lakierowania, a więc należy ją dokładnie oczyścić najlepiej za pomocą mycia. Jednak po umyciu podłogi należy ją pozostawić na kilka godzin, aby dokładnie wyschła, ponieważ woda może zniszczyć efekt lakierowania.



Lakierowanie podłogi jest bardzo ważnym czynnikiem, który w gruncie rzeczy ma za zadanie ochronić ją przed niszczeniem i nadmiernym ścieraniem. Jak już wspomniałem wcześniej podłoga drewniana jest dość miękka, a więc okazuje się, że jest dość czuła na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a więc w przypadku pomieszczenia, które jest dość mocno eksploatowane musimy zastosować bardzo twardy lakier. Oczywiście lakierowanie nie odbywa się jednokrotnie, ponieważ nie uda nam się uzyskać odpowiedniego efektu, a więc aby nasza podłoga wyglądała pięknie nakładanie lakieru powinno powtarzać się kilkakrotnie. Ogólnie można się spodziewać, że lakierowanie jest dość nie przyjemne, ponieważ wiąże się ono z przesiadywanie w oparach lakieru, które w zbyt wielkiej dawce potrafią być bawet niebezpieczne. Musimy wiedzieć, że jednak lakierowanie jest czynnością niezbędną, która można powtarzać co kilka miesięcy, aby efekt być piękny przez długi czas. Jednak pamiętajmy aby warstwa lakieru nie była zbyt gruba.



Podłoga terakotowa powinna być sumiennie konserwowana, ponieważ jedynie poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne możemy uzyskać bardzo piękny efekt i to na niezwykle długi czasu. Podłogi z drewna powinny być odpowiednio konserwowane, między innymi za pomocą wszelkich past, które zawierają dość wielką ilość wosku oraz lakieru, ponieważ pomaga to chronić pośrednio strukturę drewna, ale jednak bezpośrednio lakier, który jest najbardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne.